Available to Hire or Buy
| Weight | 7220 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.99 × 2.34 × 2.49 m |
| Condition | New |
| Brand | JCB |
| Model | TDI030.07.4W |
| Capacity | 3.0T |
| Power source | Diesel |
| Product Category | Telehandlers |
| Horizontal Reach | 3.7m |
| Sub Category | Telehandlers |
This 22-foot telehandler by JCB is perfect for carrying and moving loads of up to 3 tonnes. It is built using high-quality components and innovative manufacturing processes, which makes it tough. Featuring top-tier hydraulics, this telehandler has swift cycle times which makes your lifting, extending and pushing more efficient. It is equipped with a dependable engine, ensuring efficient performance even in demanding conditions.
Call us on 13 8000 or fill in your details below for personalized assistance and information.